Dış Cephe Boyalar

Dış Cephe Boyalar binalar için son aşamadır ve binaya son halini veren görsel donanım da bu aşamada yapılmaktadır. Ancak dış cephe boya, binaya görsellikten daha fazlasını katmaktadır. Binanın duvarları için bir nevi koruma görevi üstlenen boya, dış dünya ile birebir temas ettiği için, dışarıdan gelen zararlı her etmenle ilk temas eden yerdir. Bu sebeple binayı korumak ve uzun ömürlü olmasını sağlamak için dış cephe boya ustaca yapılmalı, yapım aşaması son derece hassas olmalıdır. 

akrilik boya nedir

Akrilik Boya Nedir?

Akrilik boya ham maddesi elyaf olan ve bir çok farklı alanda sıklıkla kullanılan bir boya çeşididir. Kolay uygulanabilir oluşu nedeni ile tercih edilmekte, koku yapmayan, kuruyan özelliği sayesinde de rahatlıkla kullanılmaktadır. Akrilik boya su bazlı bir boyadır. Kıvamı normal boyalara göre daha da yoğundur. Özellikle hobi alanlarında kullanılan akrilik boyanın kıvamı yağlı boyaya benzer. Ancak akrilik boya yağlı boya türlerinden farklıdır. Akrilik boyanın içerisinde esnek pigmentler bulunur. Akrilik boya plastik yağlı boyadan farklı olarak içerisinde plastik akrilik reçine parçaları bulundurur.

İç Cephe Boya Çeşitleri Nelerdir?

İç cephe boyalar evimizdeki en önemli detaylardan biridir. Düzenli olarak boyamamız gereken boyaların birçok farklı çeşidi vardır. Evimizi güzelleştirmek ve farklılaştırmak için boya çeşitleri her geçen gün artmaktadır. Bu farklı çeşit boyaların her birinin kendi teknolojisi, uygulaması ve örnekleri vardır. Tabii eskiye göre boyaların oldukça geliştiği ortada. Eski nesil duvar boyalarının kokusunun evden çıkması için günlerce camların açık kalması gerekirken, günümüzde kısa sürede boya işlemleri halledilebilmektedir.