Dış cephe boya

Dış Cephe Boyalar

Dış Cephe Boyalar binalar için son aşamadır ve binaya son halini veren görsel donanım da bu aşamada yapılmaktadır. Ancak dış cephe boya, binaya görsellikten daha fazlasını katmaktadır. Binanın duvarları için bir nevi koruma görevi üstlenen boya, dış dünya ile birebir temas ettiği için, dışarıdan gelen zararlı her etmenle ilk temas eden yerdir. Bu sebeple binayı korumak ve uzun ömürlü olmasını sağlamak için dış cephe boya ustaca yapılmalı, yapım aşaması son derece hassas olmalıdır.  Dış cephe boyaya zarar veren en büyük etken doğa koşullarıdır. Yağmur, fırtına ve rüzgar gibi etmenler boyaya zarar verir. Bu sebeplerden dolayı, yeni nesil boyalar en sağlam ve uzun ömürlü boya şeklinde üretilmektedir. Yeni nesil boyaların en büyük özelliği, dış cephe boyanın en büyük düşmanı olan suya karşı dayanıklı olmasıdır. Suya karşı dayanıklı olan yeni nesil boyalar artık en çoktan ziyade tamamen tercih edilen boya çeşidi olmuştur. Dış cephe boyası, binaya kattığı görsellik kadar dayanıklılık ile ön plandadır. Boya binayı hem görsel olarak doyum noktasına ulaştırıyor, hem de sağlamlık ve uzun ömürlülük açısından korumaktadır.

DIŞ CEPHE BOYA ÇEŞİTLERİ

Akrilik Dış Cephe Boyaları : Akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, son kat dış cephe boyasıdır. Yüksek alkali direncine sahip, güneş ışınlarına, yağış, nem ve deniz kıyısındaki tuzlu neme karşı son derece dayanıklıdır. Kolay sürülen, iyi örtücülük sağlayan, koruyucu ve dekoratif bir boyadır.

Silikonlu Dış Cephe Boyaları : Akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı,  silikonlu dış cephe boyasıdır. Yüksek su itici özelliğiyle yüzeyin su geçirmesine izin vermez. Yüksek alkali direnci ile rutubete, neme ve tuzlu suya karşı dayanıklıdır. Güneş ışınlarının boya filmini deforme etmesini ve renk değiştirmesini önleyerek uzun süreli kullanıma olanak verir. İçeriğindeki silikon sayesinde yüzeye nefes alma imkanı vererek biriken nemin iç ve dış cephelere zarar vermesini engeller.

Grenli Dış Cephe Boyaları : Su bazlı, akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, silikonlu ince desenli rulo ile uygulanan, rulo ile desen verilen, grenli mat dış cephe boyasıdır. Kendi kendini yıkama  özelliği ile  yağmurun yüzeye nüfuz etmeden akmasını sağlar ve yüzeydeki tozları temizler. Yüzeye nefes alma imkanı vererek biriken nemin iç ve dış cephelere zarar vermesini engeller.

Elastik Dış Cephe Boyaları : Akrilik esaslı elastik dış cephe boyasıdır, yüzeylere nefes aldırır dış etkilere ve kılcal çatlaklara karşı

Eğer iyi bir dış cephe boyası arıyorsanız Viola Prima mağazalarımıza gelebilir ya da iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir